Strona Główna » Iseki » Części Iseki E3112

Części zamienne Iseki E3112

W naszym magazynie części zamienne silnika Iseki E3112, który znalazł zastosowanie w maszynach budowlanych, rolniczych, ogrodowych, ciągnikach, koparkach, mini traktorkach oraz kosiarkach do trawy.

Oferujemy wszystkie części zamienne Iseki E3112 z ciągników, maszyn budowlanych, koparek, mini traktorków, kosiarek do trawy, sprzętu rolniczego oraz ogrodniczego.

Iseki E3112-G, E3112-B części Iseki E3112 części zamienne silnika z maszyn budowlanych

 • pompy wody
 • pompy oleju
 • pompy paliwa
 • panewki
 • wały korbowe
 • pierścienie
 • głowice
 • uszczelki głowicy
 • uszczelniacze wału
 • cewki gaszenia
 • korbowody
 • termostaty
 • zawory głowicy
 • tłoki
 • wtryskiwacze
 • świece żarowe

Wszystkie części silnika Iseki E3112-G, Iseki E3112-B, który wykorzystuje się w maszynach rolniczych, ogrodowych, budowlanych, koparkach, ciągnikach, mini traktorkach oraz kosiarkach do trawy.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące silnika Iseki E3112-G, E3112-B, skontaktuj się z nami, a my chętnie udzielimy Ci pomocy.

 

Iseki E3112 części zamienne silnika z maszyn rolniczych

 

Czy wiesz, że...

Wał korbowy ustawia się na pryzmach tak, żeby był podparty na krańcowych czopach głównych. Przystawiając czujnik promienio­wo do poszczególnych czopów głównych i obracając wolno wałem sprawdza się wielkość promieniowego bicia, które nie może prze­kraczać 0,025 mm. Równocześnie sprawdza się czy wał nie jest skrzywiony. Po wykonaniu tych czynności wał korbowy należy wyrównoważyć na specjalnej wyrównoważarce do wałów korbo­wych. Wał powinien być wyrównoważony łącznie z przykręco­nym kołem zamachowym i sprzęgłem. Ewentualne zgięcie lub skręcenie korbowodu oraz nieprawidłowość wykonania tulejki główki korbowodu wykrywa się na przyrządzie przedstawionym na rysunku VII-5b. Stopa korbowodu z przykręconą pokrywą zamoco­wana zostaje na rozprężnym trzpieniu przyrządu. Do sworznia tłokowego wsuniętego w tulejkę w główce korbowodu dosuwa się ramię przyrządu z dwoma jednakowej średnicy krążkami osadzonymi na osi dokładnie równoległej do osi trzpienia rozprę­żnego. Dotykając krążkami przyrządu do sworznia tłokowego od góry można wykryć ewentualną nierównoległość osi sworznia tłokowego i osi panewki, co przejawia się powstaniem szczeliny między jednym z krążków a sworzniem. Może to być wynikiem skrzywienia korbowodu lub ukośnego rozwiercenia tulejki. W przypadku skrzywienia korbowód należy wyprostować na prasie. Po odpowiednim przekręceniu ramienia przyrządu, doty­kając krążkami sworznia w płaszczyźnie poziomej, sprawdza się czy korbowód nie jest skręcony. Po wykonaniu czynności sprawdzających i dokładnym umyciu wszystkich części układu korbowo-tłokowego można przystąpić do właściwego montażu. Wał korbowy należy zamocować w spec­jalnym uchwycie lub imadle i przystąpić do pasowania pa­newek korbowodowych. W tym celu należy założyć pa­newki w gniazda stopy korbowodu i pokrywy, założyć korbowód na czop, dokręcić nakrętki i kilka razy obrócić korbowód na czopie. Następnie odkręcić nakrętki, zdjąć pokrywę i sprawdzić stopień przylegania panewki do czopa. Panewka powinna być pokryta równomiernie rozłożonymi błyszczącymi plamami zajmującymi ok. 75% powierzchni panewki. Jeżeli stwierdzi się, że stopień przy­legania jest za mały, to należy panewkę doskrobać i powtórnie sprawdzić. Przy prawidłowym rozwierceniu panewki skrobanie jest przeważnie zbyteczne.


Żadna część jak i całość treści zawartych na www.kumatex.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.

copyright © Kumatex