Strona Główna » filtry do maszyn budowlanych » Filtry powietrza

Filtry powietrza

Filtry powietrzne to jeden z najważniejszych elementów układów filtracyjnych każdej maszyny drogowej, budowlanej, rolniczej czy przemysłowej. Aby zapewnić prawidłowe działanie maszyn, należy pamiętać o regularnej wymianie filtrów, także filtrów kabinowych.

Oferujemy wszystkie rodzaje filtrów powietrza do takich maszyn jak koparki, ładowarki, spycharki, agregaty oraz generatory, ciągniki rolnicze oraz inne maszyny drogowe, budowlane, przemysłowe.

Wysyłka filtrów na cały kraj. Sprzedaż detaliczna oraz hurtowa. Dobór filtrów zarówno po modelach maszyn, jak oraz oznaczeniach konkretnych filtrów.

Filtr powietrza jest elementem układu dolotowego silników lub sprężarek. Zadaniem filtrów powietrza jest oczyszczanie powietrza zasysanego do komory spalania z zanieczyszczeń np. pyłów.  Filtry powietrza dzielą się na filtry suche, w których powietrze przechodzi przez materiał filtrujący oraz filtry mokre w których elementem filtrującym jest olej. Filtry suche stosuje się głównie w pojazdach drogowych. Są one zbudowane z obudowy i wymiennego wkładu filtracyjnego. Rozróżnić możemy filtry: papierowe, bawełniane oraz siatkowe.

Standardowy filtr powietrza jest niewrażliwy na zawilgocenie wodą a nawet olejem i ma odpowiednio dobraną przepustowość zależną od grubości włókien i gęstości ich rozmieszczenia.

Filtracja odbywa się nie tylko na zasadzie sita, ale również wykorzystując zjawiska fizyczne takie jak bezwładność odrzucająca drobiny pyłów na zewnątrz zakrętów pokonywanych przez mikroskopijne stróżki powietrza, a także rozmaite siły przyciągające odwirowane pyłki do włókien.

Nie można stosować wkładów o zbyt dużej powierzchni, by nie zmniejszyć prędkości przepływu potrzebnej do prawidłowej filtracji, ani zbyt małej, bo to oznacza niewygodną dla użytkownika większą częstotliwość wymiany.

Filtry powietrzne do maszyn

Przy prawidłowym użytkowaniu filtrów powietrza należy pamiętać aby używać wymiennych wkładów wysokiej jakości i przestrzegać zalecanych cykli wymiany. Nieodpowiednio dobrany bądź nadmiernie zanieczyszczony filtr powietrza powoduje wyraźny spadek osiągów silnika. Oznacza również gorszą skuteczność filtracji co wpływa na szybsze zużycie wewnętrznych części silnika.

Żadna część jak i całość treści zawartych na www.kumatex.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.

copyright © Kumatex