Strona Główna » Kubota

Serwis silników i maszyn budowlanych Kubota

Serwis i naprawa maszyn budowlanych i rolniczych japońskiej marki Kubota.

Naprawa silników KubotaSerwis wszystkich typów minikoparek, koparek, ładowarek i maszyn rolniczych Kubota, a także silników marki Kubota pracujących w sprzęcie innych producentów.  

Szeroki wybór części zamiennych, zarówno silnikowych oraz osprzętu, jak również innego rodzaju części eksploatacyjnych.

Dysponujemy również całymi i kompletnymi silnikami regenerowanymi Kubota. Zapytaj o możliwość wymiany Twojego uszkodzonego silnika – jest to oszczędność czasu i pieniędzy.

Kubota części zamienne

Mamy w ofercie wszytskie części zamienne do silników Kubota - tłoki, panewki, pierścienie, uszczelki, zawory, cewki gaszenia, pompy wody oraz wiele innych części zamiennych.

Przykładowe modele minikoparek Kubota, które serwisujemy: 

K008-3

KX057-4 5.5

KX-080 8.0

KX36-3

KX41-3 V 1.5

KX61-3

KX71-3 2.7

KX91-3S 3.3

KX91-3α

KX101-3α

KX121-3S 4.0

KX121-3α

KX161-3S 5.2

U10-3

U15-3

U17

U20-3

U25-3

U35-3S

U45-3S

U50-3

U55-4

 

Kubota Corp jest międzynarodową firmą z doświadczeniem w produkcji szerokiej gamy produktów, które można podzielić na trzy grupy : silników spalinowych oraz maszyn, produktów przemysłowych i inżynieryjnych oraz materiałów budowlanych i wyposażenia domów. Grupy te stanowią linię produktów, która obejmuje sprzęt rolniczy i budowlany, silniki, żeliwne rury, automaty do sprzedaży detalicznej (dystrybutory), zawory, pompy urządzenia klimatyzacyjne a także instalacje wodno-kanalizacyjne i infrastrukturę oczyszczalni ścieków.

Założona w 1890 roku w Osace w Japonii firma urosła do rozmiarów międzynarodowego koncernu, obejmującego wiele spółek zależnych i stowarzyszonych, które łącznie prowadzą działalność w ponad 130 krajach.

Kubota jest notowana zarówno na giełdzie w Tokio, jak i w Nowym Yorku.

W roku 1969 firma  Kubota rozpoczęła eksport swoich 21. konnych kompaktowych ciągników  rolniczych  do Stanów Zjednoczonych. Z racji wielkiego sukcesu na rynku amerykańskim, w 1972 roku w Compton w Kalifornii została założona nowa spółka – Kubota Tractor Corporation.

Podobnie działo się w innych krajach, stanowiących ważne rynki zbytu dla silników, części, maszyn budowlanych i rolniczych Kubota. Między innymi w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii powstały od podstaw lub zostały przejęte spółki, które weszły skład koncernu.

 W 1988 roku Kubota otworzyła pierwszą fabrykę w Stanach Zjednoczonych – w Gainesville powstała Kubota Manufacturing of America. Od początku nowe moce produkcyjne miły służyć wytwarzaniu części i osprzętu - łyżek ładowarek i ramion koparek – dla ciągników. Nieco później rozpoczęła się produkcja również innego asortymentu, przede wszystkim maszyn i urządzeń do utrzymania i pielęgnacji ogrodów (traktory ogrodowe, kosiarki ).

W 2006 roku produkcja wcześniej wspomnianych ładowarek czołowych i koparek została przeniesiona do nowego zakładu Kubota Industrial Equipment w mieście Jefferson. Zmiana ta miała również na celów polepszenie warunków logistycznych związanych sprowadzaniem z Japonii większych traktorów (seria B, L & M) i rozwojem sieci dealerskiej w całych USA.

Za względu na zwiększone zapotrzebowanie na kompaktowe silniki przemysłowe, w 1999 roku w miejscowości Lincolnshire została założona – jako spółka zależna Kubota Corporation-Osaka – samodzielna firma Kubota Engine America (KEA). Wydzieliła się ona z Kubota Tractor Corp., w której wcześniej była jedną z dywizji. KEA sprzedaje swoje silniki diesela, o mocy od 6 do ponad 100 KM, na całym kontynencie amerykański. KEA oferuje również silniki wysokoprężne (7 do 35 kW) do generatorów prądotwórczych.

 

 

Żadna część jak i całość treści zawartych na www.kumatex.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.

copyright © Kumatex