Strona Główna » Iseki » Części Iseki E3CF » Pompa wody Iseki E3CF

Iseki E3CF pompa wodna

Pompa wody silnika Iseki E3CF, który znalazł zastosowanie w sprzęcie rolniczym, ogrodowym, mini traktorkach, ciągnikach, kosiarkach do trawy, koparkach i maszynach budowlanych.

Pompa wodna wszystkich wersji silnika Iseki E3CF.

Sprzedajemy również inne części zamienne do silnika Iseki E3CF np.: termostaty, głowice, pompy paliwa, tłoki, uszczelniacze i uszczelki, tuleje.

 

Czy wiesz, że…

Po rozruchu silnika i wzbudzeniu się alternatora lampka kontrolna powinna zgasnąć, ponieważ nie ma różnicy potencjałów pomiędzy zaciskiem D+ alternatora a biegunem dodatnim akumulatora. Jednocześnie uzwojenie wzbudzenia nie jest zasilane z akumulatora, a z diod wzbudzenia. Jeżeli lampka kontrolna nie jest wygaszona podczas pracy silnika już przy wolnych obrotach biegu jałowego, świadczy to o niesprawności za­silania lub układu kontrolnego. Następujące przyczyny mogą być powodem tego stanu: Zwarcie zacisków D+ lub DF z masą. Należy usunąć zwarcie. Uszkodzony regulator napięcia. Należy regulator sprawdzić, ewentual­nie wymienić. Zwarcie z masą uzwojenia wirnika. Wirnik należy wymienić. Zwarcie lub przerwa diody wzbudzenia. Po sprawdzeniu należy wy­mienić. Zwarcie jednej lub wszystkich diod ujemnych. Należy sprawdzić i ewentualnie wymienić. Za luźny naciąg paska napędowego alternatora lub zerwany pasek. Należy wyregulować naciąg lub wymienić pasek. Żarzenie się lampki kontrolnej podczas pracy silnika może być spowodo­wane takimi wadami, jak: Duże opory przejścia w obwodzie ładowania. Należy sprawdzić połą­czenia w tym obwodzie i usunąć przyczyny nadmiernych oporów. Rozregulowany lub uszkodzony regulator napięcia. Należy wyregulo­wać ewentualnie wymienić regulator. Zwarcie z masą uzwojenia stojana. Konieczna jest wymiana stojana, ewentualnie naprawa. Przerwa w diodzie dodatniej. Należy sprawdzić i ewentualnie wymie­nić płytkę z diodami.


Żadna część jak i całość treści zawartych na www.kumatex.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.

copyright © Kumatex