Strona Główna » Mitsubishi » Silnik Mitsubishi K2B, K2C

Części silnika Mitsubishi K2B, K2C

W ofercie naszego sklepu wszystkie części zamienne silnika Mitsubishi K2B, Mitsubishi K2C z maszyn budowlanych, mini traktorków Mitsubishi oraz silników morskich.

Wszystkie części zamienne silników Mitsubishi K2B z mini traktorków, silników morskich oraz maszyn budowlanych dostępne od ręki z naszego magazynu.

Mitsubishi K2B części Mitsubishi K2B części zamienne silnika z maszyn budowlanych.jpg

 • termostaty
 • zawory głowicy
 • głowice
 • pierścienie
 • tłoki
 • uszczelki głowicy
 • panewki
 • śwece żarowe
 • wały korbowe
 • wtryskiwacze
 • pompy wody
 • pompy paliwa
 • pompy oleju
 • uszczelki
 • uszczelniacze wału
 • cewki gaszenia
 • korbowody

Części silnika Mitsubishi K2B, Mitsubishi K2C spotkać można w mini traktorkach Mitsubishi, silnikach morskich oraz maszynach budowlanych.

Jesli chcesz wiedzieć więcej na temat silnika Mitsubishi K2B, Mitsubishi K2C skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

 

Mitsubishi K2B części zamienne silnika z maszyn budowlanych, przemysłowych.jpg

 

Czy wiesz, że...

Szczelinę między stykami można sprawdzić szczelinomierzem płytkowym, po uprzednim takim ustawieniu wału korbowego, aby garb krzywki rozdzielacza uniósł dźwigienkę przerywacza do maksymalnego rozwarcia styków; krzywka na wale daje się skręcić o około 10°, co można wykorzystać do dokładnego ustawienia jej garbu. W celu wyregulowania szczeliny należy nieco poluzować wkręty; za pomocą wkrętaka przesuwa się podstawę przerywacza wykorzystując wycięcie. Należy pamiętać, że zmiana szczeliny zmienia kąt wstępnego wyprzedzenia zapłonu: przy zmniejszeniu szczeliny kąt wyprzedzenia zapłonu zmniejsza się (opóźnienie zapłonu), przy zwiększeniu szczeliny kąt wyprzedzenia zapłonu zwiększa się (wyprzedzenie zapłonu). Po dokonaniu regulacji szczeliny należy sprawdzić ustawienie zapłonu. W palcu rozdzielacza jest zamontowany rezystor przeciwzakłóceniowy o rezystancji 5 + 1 k£2. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia rezystora, np. przerw w jego uzwojeniu (sprawdzić omomierzem), czy widocznego nadpalenia należy wymienić cały palec; w tym celu trzeba wykręcić wkręty. Przy zakładaniu nowego palca trzeba uważać, aby występy bazujące (z których jeden jest walcowy, a drugi prostokątny) weszły we właściwe otwory w płytce, do której jest on mocowany. Kondensator wymaga sprawdzenia wówczas, kiedy wadliwie działa zapłon, a styki są nadpalone. Sprawdzenie polega na pomiarze jego pojemności i wytrzymałości elektrycznej napięciem 500 V prądu przemiennego, doprowadzonym pomiędzy wyprowadzenie (po uprzednim odłączeniu od przerywacza) a obudowę. Sprawdzenie i ewentualną regulację ustawienia zapłonu przeprowadza się po regulacji szczeliny między stykami przerywacza, przy wymianie przerywacza lub całego rozdzielacza. Ponadto zaleca się okresową kontrolę co 10 000 km. Na pokrywie rozrządu oraz na kole pasowym znajduje się znak. Jeżeli znak na kole pasowym ustawi się naprzeciw znaku na pokrywie rozrządu, oznacza to, że tłok w pierwszym cylindrze znajduje się w położeniu zwrotu zewnętrznego. Zapłon powinien nastąpić przed zwrotem zewnętrznym tłoka podczas suwu sprężania, tj. gdy znak na kole pasowym jest przesunięty (w kierunku przeciwnym do obrotów) w stosunku do znaku na obudowie o kąt przewidziany dla danego typu silnika; jest to kąt wstępnego wyprzedzenia zapłonu. W tym położeniu powinno nastąpić rozwarcie styków przerywacza. W celu sprawdzenia, czy rozwarcie styków następuje przy prawidłowym kącie wyprzedzenia zapłonu, należy na silnik założyć specjalny szablon (nr kat. Ap5030/7), na którym jest naniesiona podziałka kątowa.


Żadna część jak i całość treści zawartych na www.kumatex.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.

copyright © Kumatex