Strona Główna » Deutz

Naprawa silnika DEUTZ

Serwis i remonty wszystkich modeli silników spalinowych niemieckiej marki Deutz oraz MWM.  Wykonujemy zarówno kapitalne remontu silników taj marki, jak i poszczególne naprawy.

Na wszystkie przeprowadzone naprawy udzielamy pisemnych gwarancji.

Mamy bardzo bogate doświadczenie w obsłudze silników maszyn budowlanych oraz rolniczych. Rocznie remontujemy bądź serwisujemy minimum 200 silników przemysłowych dla największych firm w Polsce.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły naprawy lub serwisu.

Silniki Deutz

Deutz AG – to niemiecka spółka akcyjna założona w drugiej połowie XIX w., zajmująca się produkcja silników spalinowych. Nazwa firmy ulegała zmianie przez lata, dlatego części jej produktów kojarzona jest przede wszystkim ze skrótem KHD.

Poza budową silników spalinowych chłodzonych powietrzem, wodą lub olejem, przedsiębiorstwo produkowało również lokomotywy, autobusy, ciężarówki i maszyny rolnicze.

W 1864 Eugen Langen i Nicolaus August Otto w Kolonii utworzyli pierwszą na świecie fabrykę silników pod nazwą N. A. Otto & Cie, którą uznaje się za protoplastę obecnego Deutz AG. Przez pewien okres firma zatrudniała takie późniejsze osobowości motoryzacyjne jak Gottlieb Daimler i Wilhelm Maybach.

Od roku 1897 ruszyła produkcja stacjonarnych silników Diesla. Podczas drugiej wojny światowej producent skupiał się na budowie wozów pancernych, ciężarówek czy pojazdów gąsienicowych. W części Raupenschlepperów (niemieckich ciągników artyleryjskich) były już montowane nowo opracowane silniki diesla z chłodzeniem powietrznym. Z kolei po wojnie pierwsze ciężarówki były wyposażane w silniki diesla o chłodzeniu wodnym ale również ustępowały powoli miejsca silnikom o chłodzeniu powietrznym. Silniki chłodzone powietrzem były w czasach powojennych znakiem firmowym KHD.

W latach 60-tych dzięki marce Magirus-Deutz produkującej busy i ciężarówki KHD stał się jednym z większych niemieckich producentów pojazdów użytkowych. Były one sprzedawane na cały świat. Stanowiły one około 40 proc. obrotów koncernu i były przez to najważniejszym obszarem zysków KHD. Po systematycznym nabywaniu akcji w 1968 roku KHD ostatecznie przejęło producenta traktorów i maszyn roboczych FAHR AG. Natomiast W 1985 wchłonięte zostało MWM czyli niemieckie Zakłady Silnikowe Mannheim.

W 1997 roku powrócono do pierwotnej nazwy Deutz AG. Deutz. Niemiecki producent zawdzięcza swoją wysoką pozycje na rynku głównie dzięki szerokiemu wachlarzowi oferowanych produktów, który to zawdzięcza przede wszystkim wykupywaniu innych firm.  Powstała w 2005 roku spółka Deutz Power Systems należy do światowej czołówki producentów wysoko sprawnych i ekologicznych systemów produkcji energii na bazie silników ZS i ZI. Deutz dysponuje ponad 22 spółkami i jest reprezentowany w 130 krajach na świecie.

Przykładowe silniki Deutza będące obecnie oferowane jako fabrycznie nowe:

1.      Do maszyn mobilnych:

·         Deutz 912

·         Deutz L2011

·         Deutz M2011

·         Deutz 1015

·         Deutz 413FW

·         Deutz D914

·         Deutz TD2011

·         Deutz TCD2013

·         Deutz TCD7.8

·         Deutz TCD16.0

2.      Do agregatów:

·         Deutz 914

·         Deutz L2011

·         Deutz M2011

·         Deutz 1015

·         Deutz 2013

3.      Do maszyn rolniczych:

·         Deutz 912/913

·         Deutz D914

·         Deutz TCD 2012

·         Deutz TCD 2015

W naszej ofercie znajduje się szereg części silnikowych, oryginalnych oraz zamienników do wszystkich silników Deutz. Zapewniamy również serwis, wymianę płynów, filtrów i innych części eksploatacyjnych.

Żadna część jak i całość treści zawartych na www.kumatex.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.

copyright © Kumatex