Strona Główna » Hitachi

Serwis silników maszyn budowalnych Hitachi

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe silników Diesel sprzętu budowlanego japońskiej marki Hitachi (w przypadku starszych modeli – Fiat Hitachi). Mam unikalne na polskim rynku doświadczenie w pracy z maszynami tej marki.

Posiadamy oryginalne części zamienne, zarówno silnikowe, jak i inne. Od lat specjalizujemy się w remontach i serwisie minikoparek (do 6 ton) i midikoparek (do 12 ton) oraz kompaktowych ładowarek, ale pracujemy również z sprzętem największym, w tym z wodzidłami technologicznymi oraz spychaczami.

Obsługujemy wszystkie modele silników używanych w maszynach Hitachi - Yanmar, Kubota, Isuzu, Iveco, Cummins, Mitsubishi.

Wiele z modeli silników Mitsubishi i Isuzu, montowanych w Hitachi, posiadamy w stałej ofercie sprzedażowej - zarówno silniki nowe, jak i uzywane, regenerowane na wymianę.

Wybrane grupy sprzętu budowlanego, których dostawcą jest Hitachi:

  • Minikoparki, midikoparki
  • Koparki gąsienicowe i kołowe
  • Ładowarki i miniładowarki
  • Koparko-ładowarki
  • Wozidła
  • Kompaktory
  • Kruszarki i frezarki
  • Dźwigi
  • Sprzęt górniczy
  • Gąsienicowe podnośniki koszowe

HCM zostało założone w 1970 roku, kiedy to wydzielona została z Hitachi Ltd. Dywizja zajmująca się budową maszyn i ciężkie sprzętu. Jednakże już przed tym podziałem Hitachi produkowało maszyny budowlane, m.in. wyprodukowało pierwszą w Japonii koparkę mechaniczną. Obecnie  w skład HCM wchodzi 58 firm.

Obecne modele minikoparek Hitachi

ZX8-2

ZX10U-2

ZX17U-2

ZX22U-2

ZX27U-2

ZX27U-3F

ZX30U-2

ZX30U-3F

ZX35U-2

ZX35U-3

ZX40U-2

ZX40U-3F

ZX50U-2

ZX50U-3F

 

Obecne modele koparek Hitachi

ZX70

ZX120-3

ZX160LC-3

ZX180LC-3

ZX200-3G

ZX200-3

ZX240-3G

ZX240-3

ZX270-3

ZX330-3

ZX330-3G

ZX400R-3

ZX400LCH-3

Serwis Hitachi

Naprawa koparek Hitachi

Hitachi jest firmą działającą w wielu branżach. Produkuje sprzęt gospodarstwa domowego, audio-wizualny, komputery, technologie informatyczne, urządzenia ochroniarskie i elektroniczne, systemy transportowe i sprzęt medyczny. Firma została założona przez Namihei Odaire w 1910 r. w Japonii i przeszła drogę od warsztatu napraw elektrycznych do międzynarodowego lidera technologii produkcji.

W 2007 r. półroczne dochody firmy były szacowane na 45.9 miliardów dolarów, firma jest obecna notowana na nowojorskiej i japońskiej giełdzie.

Nazwa Hitachi tłumaczona dosłownie oznacza „wschód słońca”.

Powstanie Hitachi

Założyciel Hitachi Namihei Odaira (1874-1951) ukończył Uniwersytet w Tokyo ze stopniem inżyniera elektryki w 1900 r. Po kilku latach pracy w przemyśle kopalnianym zaprojektował silnik o mocy 5 koni mechanicznych i tym samym rozpoczął własną działalność. Jednak nie mógł być oficjalnym właścicielem swojej firmy, ponieważ nadal pracował w przemyśle kopalnianym. W latach 1910-1929 pełnił więc funkcję dyrektora zarządzającego. W tym okresie Hitachi Ltd. stało się niezależną firmą.

Rozwój, nowe rynki i spółki.

Do 1915 r. Odaira w dużym stopniu rozwinął swój początkowy projekt silnika a 10 lat później firma Hirachi skonstruowała pierwszą elektryczną lokomotywę w Japonii. Wkrótce Hitachi produkowało lodówki, mikroskopy elektronowe i pierwsze samochody.

W 1929 r. Odaira mógł stać się oficjalnym właścicielem firmy. Po jego śmierci w 1951 r. firma nadal odnosiła sukcesy, a w 1970 r. powstało Hitachi Construction Machinery Co. Ltd.. Rok później prowadzono już prace nad ulepszeniami produkcji pierwszego na świecie w pełni hydraulicznego żurawia gąsienicowego.

Hitachi weszło w spółkę z Deere & Co. w 1983r. Wspólnie firmy stworzyły wiele typów koparek hydraulicznych. Na początku lat 90. Hitachi zmieniło główny profil produkcji na ładowarki kołowe, buldożery i maszyny budowlane.

Rozwój serii żurawi gąsienicowych nastąpił po wejściu w kolejną spółkę z Samsung Heavy Industries Co. Ltd.

Obecnie główną linią produktów Hitachi Construction Machinery Co. Ltd. są różnego rodzaju koparki hydrauliczne, ładowarki kołowe i innego typu maszyny. Firma posiada fabryki w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji, główna siedziba znajduje się w Tokio. Prezesem jest Kazuo Furukawa. Hitachi jest jedną z czterech największych na świecie firm zajmujących się elektroniką, wciąż rozwija i poszerza pola działalności; zatrudnia ponad 384,000 ludzi a w 2006 r. dochody firmy wyniosły 87 miliardów dolarów.

 

 

Żadna część jak i całość treści zawartych na www.kumatex.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.

copyright © Kumatex