Strona Główna » Lakiernia proszkowa Śląsk,...

Malowanie proszkowe  

Oferujemy usługi lakierni proszkowej – malowanie proszkowe, przygotowanie do malowania, piaskowanie i śrutowanie metalu. Obsługujemy klientów z całego Śląska i Małopolski. Nasi główni kliencie to podmioty z Bielsko-Biała, Tychy, Oświęcim, Kęty, Andrychów, Zator, Chrzanów i inne.

Malujemy elementy maszyn maszyn oraz urządzeń, elementy budowlane, a także ogrodzenia, meble i inne. Dysponujemy profesjonalną śrutownią oraz kabiną piaskarską.

Oferujemy malowanie nie tylko małych elementów, ale również dużych gabarytów. Zajmujemy się również malowaniem pojedynczych elementów. Malujemy wszelkie elementy metalowa na pełną gamę kolorów.

Skontaktuj się z nami i poznaj naszą ofertę.

Zadzwoń: tel. +48 533 664 566

Lakiernia Łęki

32-651 Łęki (gmina Kęty)

Ul. Słoneczna 34

(Siedziba: dawny KARTONEX ŁĘKI)

 

Malowanie proszkowe to technika polegająca na nałożeniu naelektryzowanych cząstek farby (20-100 μm) na powierzchnię przewodzącą, którą najczęściej są metale różnego rodzaju. Nałożona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni lakierowanego przedmiotu w wyniku działania sił elektrostatycznych.

W tej technice malowania stosuje się dwie bazowe techniki elektryzacji oraz nakładania proszku malarskiego, czyli natrysk elektrostatyczny oraz natrysk elektrokinetyczny.

Następnie pokryte farbą elementy są wygrzewane w specjalnych piecach do temperatury 140-200°C.  Skutkiem tego procesu proszek ulega stopieniu i polimeryzacji. Dzięki temu powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, na działanie różnych czynników atmosferycznych, chemikalia, wysoką temperaturę a także do pewnego stopnia na uszkodzenia mechaniczne.

 

Żadna część jak i całość treści zawartych na www.kumatex.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.

copyright © Kumatex