Strona Główna » Loglift, Jonsered

Serwis żurawi LOGLIFT

Remonty kapitalne, naprawy i serwis wszystkich typów żurawi i dźwigów leśnych, do drewna, do przeładunku surowców wtórnych oraz innych urządzeń wyposażonych w chwytaki.

Prowadzimy dozór UDT, remontujemy kolumny obrotu, usuwamy luzy i wycieki, regenerujemy rozdzielacze. Pełna obsługa serwisowa oraz naprawcza.

W ciągłej sprzedaży również nowe i używane rozdzielacze hydrauliczne do żurawi leśnych, a także zamki, zawory, cewki, przeciążeniówki oraz wiele innych. Doradztwo w doborze części zamiennych.

JONSERED  serwis

Koncern HIAB, obok żurawi zaopatrzonych w hak, jest także dostawcą żurawi przeznaczonych do załadunku drewna, żurawi do prac recyklingowych oraz innych żurawi przemysłowych. Grupy tych produktów oznaczone są markami Loglift oraz Jonsered.

Są to żurawie specjalistyczne, zaopatrzone w odpowiednie chwytaki. Żurawie leśne i przemysłowe HIAB mogą pracować wg trzech schematów:

  • jako żurawie montowane na samochodach i innych pojazdach (ciągniki, forwardery, harwestery);
  • jako żurawie montowane na samodzielnych podwoziach (zazwyczaj 4-osiowych);
  • jako stacjonarne urządzenia przeładunkowe (najczęściej w składach drewna lub na złomowiskach).

W przypadku żurawi montowanych na samochodach ciężarowych, konstrukcja ramienia żurawia oraz sposób jego składania są zróżnicowane (w zależności m.in. od tego, czy dźwignica jest montowane na tylnym zwisie pojazdu, czy jest urządzeniem zakabinowym). Żurawie do drewna mogą być składane w Z (za kabiną lub na zwisie tylnym) lub w L (nad skrzynia ładunkową lub kabiną).

Część modeli żurawi leśnych grupy Hiab działa w oparciu o podwójna dźwignię kolankową (double link) na styku ramienia zewnętrznego i wewnętrznego, co skutkuje poprawą charakterystyki pracy żurawia.

W Polsce największa liczba żurawi recyklingowych i leśnych to produkty grupy HIAB. Warto jednak pamiętać, że jest to w większości sprzęt sprowadzany sprowadzany do naszego kraju z zagranicy jako używany, a nie pochodzący z polskiej sieci dealerskiej. Tym samym jego stan techniczny bardzo często jest niezadowalający.

Żadna część jak i całość treści zawartych na www.kumatex.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.

copyright © Kumatex