Strona Główna » Wacker Neuson

Serwis silników z Neuson oraz Wacker Neuson

Serwis, remonty i naprawa sprzetu budowlanego niemieckich marek należących do grupy Wacker-Neuson: Neuson, Wacker-Neuson, Weideman, Kramer Allrad.

Wacker Neuson, z główną siedzibą w Monachium, jest wytwórcą lekkiego sprzętu i maszyn budowlanych. Oferta firmy obejmuje także maszyny rolnicze i przemysłowe. Marki sprzedawane przez Wacker Neuson to: Wacker, Neuson, KramerAllrad, Weidemann i Wacker Neuson.

Koncern Wacker Neusons

Nazwa Wacker Neuson powstała po połączeniu Wacker Construction Equipment AG i Neuson Kramer Baumaschinen AG. Historia firmy jest długa i bogata. Rozpoczyna się w 1848 r. kiedy Johann Christian Wacker otworzył warsztat kowalski w Dreźnie. W 1875 r. firma rozpoczęła produkcję sprzętu przemysłowego oraz kontynuowała przez następne lata.

Z biegiem czasu otwierano kolejne oddziały w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. W 1999 roku otwarto fabrykę na Filipinach, a 2002 roku przeprowadzono reorganizację firmy.

W rezultacie powstała grupa Wacker Construction Equipment AG, która w 2005 r. połączyła się z Maschinenfabrik Weidemann KG (grupa Weidemann).

Weidemann był wiodącym producentem małych ładowarek kołowych w Europie Środkowej. W 1987 r. otwarto pierwszy oddział zagraniczny w Holandii, rozpoczęto także współpracę z podmiotami w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

W 2006 r. Wacker przejął dwie kolejne firmy – szwedzkie Drillfix AG i amerykańskie Ground Heaters Inc.

Dwie firmy – Neuson i Kramer weszły w spółkę nazwaną Neuson Kramer Baumaschinen AG, która wspólnie z firmą Wacker stworzyła markę Wacker Neuson.

Neuson Hydraulik GmbH zostało założone w 1981 r. Trzy lata później rozpoczęto produkcję hydraulicznych mini koparek. W 1990 r. firma założyła nową działalność: Neuson Baumaschinen GmbH. W 1998 r. Neuson przejęło brytyjskiego producenta wozideł technologicznych – Lifton Ltd.

Kramer

Firma została założona w 1925 r. w Gutmadingen przez braci Kramer. Jej głównym polem działalności była produkcja i sprzedaż maszyn rolniczych. Pod koniec lat 50. otwarto oddział produkujący sprzęt budowlany i przemysłowy.

Do 1973 r. skupiano się na produkcji kompaktowego sprzętu konstrukcyjnego – ten okres zakończył produkcję maszyn rolniczych, dwadzieścia lat później firma przedstawiła pierwszą ładowarkę kołową z ruchomą jednostką ładującą.

Neuson Kramer

Przeprowadzona na początku nowego tysiąclecia fuzja firm Kramer i Neuson doprowadziła do powstania Neuson Kramer Baumaschinen AG z główną siedzibą w Austriackim Linz.

Kilka lat później – w 2004 r. firma wprowadziła na rynek minikoparkę Neuson. Zaczęto także współpracować z Claas, producentem maszyn rolniczych.

W Październiku 2007 r. Wacker Construction Equipment AG wraz z Neuson Kramer Baumaschinen wspólnie stworzyły nowy podmiot: Wacker Neuson

Firma obecnie posiada jednostki na całym świecie. Oddział znajdujący się w Monachium jest odpowiedzialny za rynek w Europie, Afryce, Rosji i na Bliskim Wschodzie.

Serwis Neuson. Wacker Neuson Corp. (USA) znajduje się w Wisconsin i odpowiada za rynek Ameryki Północnej i Południowej. Rynkiem Azjatyckim i Australijskim zajmuje się Wacker Neuson Ltd. (Azja), posiadające swoje siedziby w Hong Kongu i Manili.

Firma ma ponad 30 oddziałów, 180 biur sprzedaży oraz liczne fabryki na całym świecie.

Dyrektorem naczelnym Wacker Neuson jest Georg Sick.

 

Żadna część jak i całość treści zawartych na www.kumatex.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.

copyright © Kumatex