Strona Główna » Volvo Penta » VOLVO Penta MD22, TM22 części zamienne » Wał korbowy Volvo Penta MD22, TM22

VOLVO Penta MD22, TM22 wał korbowy

Wał korbowy VOLVO PENTA MD22, TM22 - w ofercie naszego sklepu wał korbowy silnika zmarynizowanego VOLVO PENTA MD22, TM22 z łodzi, statków.

Wał korbowy wszystkich wersji silnika zmarynizowanego VOLVO PENTA MD22, TM22. Wszystkie wały korbowe do silnika VOLVO PENTA MD22 dostępne od ręki, z naszego magazynu.

Oprócz wałów korbowych do silnika VOLVO PENTA MD22, TM22 sprzedajemy także inne części np.: pompy wody, termostaty, głowice, bloki silnika, pompy paliwa, tłoki, tuleje itp.

  •  Volvo Penta MD22
  •  Volvo Penta TM22
  •  Volvo Penta TAMD22
  •  Volvo Penta MD22-L

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami.

 

Czy wiesz że…

Jedną z dodatnich cech zazębienia ewolwentowego jest prawidłowość pracy kół zębatych, która nie ulega zakłóceniom przy wadliwym ich zmontowaniu lub przy zmianie w pewnych granicach - odległości międzyosiowej. Przy zmianie odległości między osiami zmieni się również kąt przy poru. Jeśli osie są rozsunięte, to wówczas wspólna normalna będzie przebiegać bardziej stromo, a więc kąt przyporu będzie większy. Przy zbliżeniu kół do siebie kąt przyporu ulega zmniejszeniu. Konieczne jest omówienie jeszcze szczególnego przypadku ewolwentowego zazębienia, a mianowicie: zazębienia koła zębatego z zębatką. Jeśli promień koła tocznego, np. koła z2, przyjmiemy o długości nieskończonej, wówczas jego koło toczne zamieni się w prostą toczną, stykającą się z kołem tocznym zt w punkcie tocznym P, zaś koło zębate z2 zamienia się w zębatkę. Ponieważ koło zx możemy uważać za niezmienne, więc kierunek ogólnej normalnej LXL2 do zarysów zębów koła i zębatki pozostaje niezmienny, a zatem kąt przypora a nie ulegnie zmianie. W ten sposób profil zębatki jest odwinięciem nieskończenie wielkiego koła zasadniczego z środkiem obrotu leżącym w nieskończoności. Jeżeli przeprowadzimy odwinięcie takiego koła, to wówczas otrzymamy ewolwentę w postaci prostej prostopadłej do tworzącej z początkiem prostej II - II kąt. Ważne to jest dla dowolnej ilości zębów koła, dlatego zębatka, posiadająca normalną po- działkę tn = t cos a, może zazębiać się prawidłowo z dowolnym kołem zębatym o ewolwentowym zarysie zębów, którego podziałka mierzona po łuku koła zasadniczego (lub odpowiednia odległość mierzona na normalnej między sąsiadującymi ze sobą prawym i lewym zarysem zęba) będzie się równała. Cechę tę wykorzystuje się przy wykonaniu kół zębatych za pomocą narzędzi wykonywanych w postaci zębatki. Jeżeli kołom zębatym nadamy ruch obrotowy, to wówczas styk zarysów zębów będzie się odbywał w różnych punktach, przy czym punkt styku będzie zmieniał swoje położenie na nieruchomej płaszczyźnie.

 

Żadna część jak i całość treści zawartych na www.kumatex.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.

 

 


copyright © Kumatex