Strona Główna » filtry do maszyn budowlanych » Agregaty filtry

Agregaty filtry

Filtry powietrza, paliwa i oleju do wszystkich typów silników agregatów chłodniczych, prądotwórczych i innych rodzajów urządzeń tego typu i podobnych, m.in. kompresorów.

Zadzwoń lub napisz, a przygotujemy ofertę na filtry do Twojego agregatu.

Agregaty chłodnicze, jak wskazuje na to ich nazwa maja za zadanie utrzymanie w pomieszczeniu bądź na zabudowie pojazdu pożądanej temperatury powietrza, gwarantującej prawidłowy transport wyrobów spożywczych. Agregaty te poza montowaniem ich w tzw samochodach chłodniach znajdują również zastosowanie w klimatyzacji biur, hal targowych, obiektów sportowych itp.

Agregaty chłodnicze filtry

Najczęściej do zasilania agregatów chłodniczych wykorzystuje się silniki Diesla. Wynika to z  ich większej trwałości, ekonomiczność oraz niezawodność. Typowe agregaty chłodnicze składają się ze sprężarki, parownika, zespołu filtrów, urządzeń zabezpieczających, skraplacza, zespołu urządzeń zasilania, zabezpieczenia i sterowania elektrycznego. Najbardziej znanymi producentami agregatów chłodniczych są tacy potentaci jak: Thermo King czy Carrier. Do agregatów prowadzimy sprzedaż filtrów, uszczelek oraz całej reszty części silnikowych

Agregaty prądotwórcze filtry

Agregaty prądotwórcze są to urządzenia elektroenergetyczne, stanowiące samodzielne źródło prądu, składające się z prądnicy synchronicznej, silnika spalinowego, rozdzielnicy elektrycznej oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych i pomocniczych. Wszystko to umieszcza się na wspólnej konstrukcji metalowej. Tak więc są to autonomiczne zespoły  do wytwarzania energii elektrycznej. Agregaty prądotwórcze są stosowane na dwóch płaszczyznach:

  1. W zastosowaniu podstawowym – służą do wytwarzania energii elektrycznej dla różnych potrzeb w sytuacji, gdy nie ma żadnych innych źródeł energii.
  2. W zastosowaniu pomocniczym – tj. gdy sieć rozdzielcza zostanie przerwana i z tego powodu mogą wystąpić straty materialne bądź finansowe. Oraz także gdy wystąpi przeciążenie na sieci.

Agregaty prądotwórcze dzieli się na te o zastosowaniu lądowym oraz o zastosowaniu morskim.

W agregatach o zastosowaniu lądowym możemy wyróżnić agregaty ze stałą lub ruchoma instalacja, a te z kolei dzielą się na agregaty z ręcznym sterowaniem i automatycznym sterowaniem. Agregaty prądotwórcze wyposażone są przeważnie w silnik wysokoprężny rzadziej w benzynowy z rozruchem ręcznym lub elektrycznym.

Znanymi markami produkującymi agregaty prądotwórcze są np. Vanguard czy Fogo, które zapewniają najnowsze rozwiązania technologiczne oraz konstrukcyjne.

Żadna część jak i całość treści zawartych na www.kumatex.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.

copyright © Kumatex