Strona Główna » filtry do maszyn budowlanych » Filtry hydrauliczne

Filtry hydrauliki

Wszystkie rodzaje filtrów hydraulicznych do maszyn przeładunkowych, budowlanych, dźwigowych i innych maszyn przemysłowych.

Zadzwoń lub napisz - przygotujemy ofertę na filtry hydrauliczne do Twojej maszyny.

Filtry hydrauliczne

Urządzenia działające w oparciu o hydraulikę siłową,  pracują niejednokrotnie w skrajnie trudnych warunkach w większości wyposażone są w filtry oleju hydraulicznego. Od właściwości oleju oraz trwałości takich elementów jak pompy, zawory, uszczelnienia i siłowniki narażonych na wysokie ciśnienia, ścieranie oraz erozje w dużym stopniu zależy niezawodność systemu hydraulicznego.

To wszystko zapewniają odpowiednie filtry hydrauliczne. Poprzez efektywne wychwytywanie i usuwanie zanieczyszczeń osiągany jest odpowiedni poziom czystości systemów hydraulicznych. Filtracja powinna być dokonana w taki sposób by nie zakłócić swobodnego przepływu oleju lub nie zmniejszyć ciśnienia w systemie.

Wśród filtrów hydraulicznych wyróżnić możemy:

  • filtry wysokociśnieniowe – są to filtry projektowane z najwyższą precyzją, tak aby spełniały najbardziej surowe wymagania instalacji wysokociśnieniowych. Niektóre z nich posiadają specjalne blokady gwarantujące szczelność filtra gdyż sprężarki tłokowe powodują pulsacje w przepływie sprężonego powietrza a co za tym idzie powstałe wibracje mogą prowadzić do powstania nieszczelności w obudowie.
  • filtry powrotne – stanowią ostatni element układu hydraulicznego i zatrzymują cząsteczki zanim te dostana się do silnika. Praktyczna konstrukcja filtrów powrotnych pozwala na szybki montaż i łatwą wymianę wkładów filtracyjnych.
  • filtry wlewowo napowietrzające – zazwyczaj proste filtry stanowiące np. zabezpieczenie (sitko) wlewu zbiornika oleju hydraulicznego przed dostaniem się grubych zanieczyszczeń.
  • filtry ssawne – stosowane m.in. w zbiornikach oleju agregatów hydraulicznych przetłaczają za pomocą pompy olej ze zbiornika przez co zanieczyszczenia z dna nie dostają się do wnętrza pompy i nie niszczą jej elementów.
  • filtry puszkowe – są obecnie najczęściej stosowanymi filtrami oleju w silnikach spalinowych. Ich zaletami są: duża odporność na uszkodzenia, łatwa wymiana praktycznie bez ryzyka wprowadzenia zanieczyszczeń do układu olejowego silnika. Zewnętrznie te filtry są do siebie bardzo podobne ale różnią się znacznie budową wewnętrzną.
Żadna część jak i całość treści zawartych na www.kumatex.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.

copyright © Kumatex