Strona Główna » Bobcat » Miniładowarki Bobcat

Miniładowarki BOBCAT

Amerykański dostawca maszyn budowlanych BOBCAT (obecnie należący do koncernu Doosan), to najbardziej znany na świecie producent lekkich ładowarek kołowych i gąsienicowych.

Jako firma od lat obsługująca ładowarki Bobcat oferujemy serwis i remonty tych maszyn, a także oryginalne części zamienne, w tym części silnikowe do silników Kubota Bobcat.

Najczęściej występujące w Polsce ładowarki Bobcat to maszyny serii Bobcat A (np. A220 lub A300), B (np. B250), S (np. S150 lub S250), T (np. T300), a także maszyny serii 400, 500, 600, 700 i 800. Bobcat jest także dostawca ładowarek teleskopowych, jednakże w Polsce nie są one tak popularne, jak maszyny tego typu oferowane przez Manitou czy JCB.

Choć firma (jej pierwotna nazwa brzmiała Merloe) działała już 15 lat wcześniej, to jednak pierwsza ładowarka pod marką Bobcat powstała w 1962 r. Był to model M-440, a następnie model 600. Już kilka lat później Bobcaty pojawiły się na rynku europejskim.Dzięki swej zwrotności, szybkości, i łatwości manewrowania miniładowarki Bobcat szybko zdobywały sobie uznanie i zyskiwały na znaczeniu. W kolejnych dekadach rozwijały się pod względem konstrukcyjnym i technicznym.

Jedną z najciekawszych linii maszyn Bobcat produkowanych obecnie są miniładowarki gąsienicowe, np. Bobcat T630.

Miniładowarki gąsienicowe, są podobne w budowie do miniładowarek kołowych, ale – jak sama nazwa wskazuje - poruszają się za pomocą gąsienic, a nie kół. Taki sposób poruszania zmniejsza nacisk na miękkie podłoże. Maszyna jest przeznaczona do wykopów i przenoszenia materiałów budowlanych, ale może być także używana do innych celów, np. mieszania cementu.


copyright © Kumatex